12500 €Olen tähän tehnyt 12500 € lainavertailun.

Kaikista halvin 12500e laina on Etua.fi, jossa on aikaa maksamiseen 12 kuukautta ja 688 euron kokonaiskulut. Toisena on Freedom Rahoitus, jonka yhteiskulut ovat 760 € ja maksuaika yhden vuoden. Kolmantena on Etua.fi kahden vuoden laina-ajalla ja kulut yhteensä 1348 euroa.

Voit itse muuttaa järjestystä painamalla kolmioista. Lainapalvelu-sarakkeesta pääset siirtymään lainaan ja lukemaan arvosteluni paikasta.

Lainavertailu

LainapalveluIkäraja
(v)
Laina-aika
(v)
Maksuerät
(kpl)
Kuukausierä
(€)
Yhteensä
(€)
Etua.fi20112109913188
Etua.fi2022457713848
Etua.fi2033640314508
Etua.fi2044831715216
Etua.fi2056026615960
Etua.fi2067223216704
Etua.fi2089619018240
Etua.fi201012016519800
Freedom Rahoitus20112110513260
Freedom Rahoitus2022458313992
Freedom Rahoitus2033640914724
Freedom Rahoitus2044832315504
Freedom Rahoitus2056027216320
Freedom Rahoitus2067223817136
Freedom Rahoitus2089619618816
Freedom Rahoitus201012017220640
Rahalaitos2022458213968
Rahalaitos2033640914724
Rahalaitos2044832215456
Rahalaitos2056027116260
Rahalaitos2067223717064
Rahalaitos2089619618816
Rahalaitos201012017120520

Sivun muutokset

12.3.2015: Päivitetty vertailua

Mitä mieltä artikkelista?

1 tähti2 tähteä3 tähteä4 tähteä5 tähteä   (ei vielä ääniä)
Loading...

Keskustele, kommentoi tai kerro kokemuksia

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.